Konkurs Fotograficzny „Skarby Ziemi”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

„SKARBY ZIEMI”

ORGANIZATOR:

 Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice

 

Konkurs organizowany jest w ramach 
Weekendu Naftowego 2012, imprezy promującej światowe początki przemysłu naftowego, który miał swoją kolebkę na Ziemi Gorlickiej, a w samym mieście Gorlice zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa konstrukcji Ignacego Łukasiewicza. 
Tegoroczny Weekend Naftowy odbywa się w 190 rocznicę urodzin i 130 rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza, nestora naftownictwa polskiego.

 

MECENAS KONKURSU

LISTA LAUREATÓW

I miejsce – Zbigniew Podsiadło, zestaw: „Skalny labirynt”

II miejsce – Marek Majerczak, zestaw: „W ptasim raju”

III miejsce – Grzegorz Piaskowski,  zestaw: „Wyrób powideł holenderskich: prasowanie buraków, gotowanie, powidła prawie gotowe”

IV miejsce – Piotr Rożejowski, zestaw: „Jadłodajnia na wzgórzu”, „Nareszcie wiosna”, „No schodź stary”

V miejsce – Jakub Ochnio,  zestaw: „Biedaszyby”

Wyróżnienia:

  • Małgorzata Mikołajczyk, zestaw „Lodowe Impresje”
  • Bożena Jarmułowicz-Śliwińska, zestaw „Jezioro asfaltowe – Czarne złoto”
  • Alicja Przybyszowska, zestaw „Zjawa”

 

Wyróżnienia w kategorii „JUNIOR”

  • Sylwia Michalik-”Lato w Ulu”
  • Karolina Kalka -”Trawy”
  • Maciej Kozub- „Utkane dzieła pająków w porannych promieniach słońca”
  • Agnieszka Wysokińska-”Ważka”
  • Aneta Kumiszcza -”Maciek”
  • Leonard Marciniak – „Konik”

 

I miejsce – Zbigniew Podsiadło, zestaw: „Skalny labirynt”

 

II miejsce – Marek Majerczak, zestaw: „W ptasim raju”

III miejsce – Grzegorz Piaskowski,  zestaw: „Wyrób powideł holenderskich: prasowanie buraków, gotowanie, powidła prawie gotowe”

IV miejsce – Piotr Rożejowski, zestaw: „Jadłodajnia na wzgórzu”, „Nareszcie wiosna”, „No schodź stary”

V miejsce – Jakub Ochnio,  zestaw: „Biedaszyby”

 

WYRÓŻNIENIE – Małgorzata Mikołajczyk, zestaw „Lodowe Impresje”

 

WYRÓŻNIENIE – Bożena Jarmułowicz-Śliwińska, zestaw „Jezioro asfaltowe – Czarne złoto”

 

WYRÓŻNIENIE – Alicja Przybyszowska, zestaw „Zjawa”

 

Wyróżnienia w kategorii „JUNIOR”

Sylwia Michalik – ”Lato w Ulu”

Karolina Kalka – ”Trawy”

Maciej Kozub – „Utkane dzieła pająków w porannych promieniach słońca”

Agnieszka Wysokińska – ”Ważka”

Aneta Kumiszcza – ”Maciek”